3. Przejdź do dalszych stron DW
SportNiemcy

Śmierć polskiego dziennikarza. Niemcy chcieli przerwać mecz

19 czerwca 2023

Trener niemieckich szczypiornistów chciał zakończyć mecz po tym, jak na trybunach zasłabł polski dziennikarz Paweł Kotwica.

Piłkarze ręczni SC Magdeburg po wygranym finale przeciwko drużynie z Kielc
Radość niemieckich piłkarzy ręcznych po wygranym meczu. Media informują o finale Ligi Mistrzów w cieniu śmierci polskiego dziennikarza.Zdjęcie: Anke Waelischmiller/SVEN SIMON/picture alliance

Podczas finałowego meczu Ligi Mistrzów w piłce ręcznej, rozgrywanego w niedzielę w Kolonii, na trybunach najpierw zasłabł, a następnie zmarł w szpitalu polski dziennikarz sportowy Paweł Kotwica. W chwili przerwania meczu na akcję ratunkową polska drużyna Barlinek Industria Kielce prowadziła z SC Magdeburg 22:20.

Jak informuje agencja prasowa dpa trener niemieckiej drużyny Bennet Wiegert powiedział, że był gotowy zakończyć w tym momencie mecz finałowy. „Poszedłem do Tałanta (Dujszebajewa, trenera szczypiornistów z Kielc – red.) i powiedziałem: przerwijmy mecz. W sporcie są ważniejsze rzeczy. Przyjmujemy wynik i jesteście zwycięzcami Ligi Mistrzów” – mówił Wiegert.

Gra została jednak wznowiona. Drużyna z Magdeburga ruszyła do ataku i ostatecznie zwyciężyła w dogrywce 30:29.

Kondolencje rodzinie zmarłego dziennikarza złożyła Europejska Federacja Piłki Ręcznej (EHF). W oświadczeniu napisała: „EHF ubolewa z powodu śmierci kolegi dziennikarza podczas TRUCKSCOUT24 EHF FINAL4 (…) Myślami i modlitwą jesteśmy z Jego rodziną, przyjaciółmi oraz krewnymi”.