1. Przejdź do treści
  2. Przejdź do głównego menu
  3. Przejdź do dalszych stron DW

Po katastrofie "Transrapid" - urorczystość żałobna w Lathen

27 września 2006

Z udziałem setek ludzi odbyło się w dolnosaksońskiej miejscowości Lathen ekumeniczne nabożeństwo żałobne za 24 ofiary katastrofy superekspresu na poduszce magnetycznej „Transrapid”. Premier Dolnej Saksonii Christian Wulff odczytał podczas nabożeństwa nazwiska ofiar i złożył ich rodzinom wyrazy głębokiego współczucia.

W nabożeństwie uczestniczyli również prezydent Niemiec Horst Koehler i federalny minister komunikacji Wolfgang Tiefensee. Przed nabożeństwem prezydent rozmawiał z rodzinami ofiar.