Поляк Стох виграв всі етапи "Турне чотирьох трамплінів"

Олена Губар
6 січня 2018 р.

Польському стрибунові на лижах з трампліна Камілю Стоху вдалося перемогти на всіх етапах турне та повторити досягнення Свена Ганнавальда.

Каміль Стох переміг на традиційних змаганнях "Турне чотирьох трамплінів"
Каміль Стох переміг на традиційних змаганнях "Турне чотирьох трамплінів" Фото: Getty Images/Bongarts/A. Hassenstein

Польський стрибун на лижах з трампліна Каміль Стох у суботу, 6 січня, переміг на традиційних змаганнях "Турне чотирьох трамплінів" (Vierschanzentournee), вигравши також і останній етап в автрійському Бішофсгофені.

Таким чином, Стоху вдалося перемогти на всіх чотирьох етапах турне - він виграв також змагання в німецьких Оберстдорфі та Гарміш-Партенкірхені, а також австрійському Інсбруку. До нього таке досягнення за понад 60-річну історію турне вдавалося в 2002 році лише німецькому стрибунові Свену Ганнавальду (Sven Hannawald).

Ганнавальд, який зараз працює коментатором на каналі Eurosport, одним з перших привітав поляка. "Ласкаво просимо у клуб! Сенсаційно! Думаю, він навіть не усвідомлює, що відбулося. Він знає, що він виграв, але він нічого не відчуває. Треба трохи зачекати", - вигукнув Ганнавальд у мікрофон одразу після переможного стрибка Стоха, цитує агентство dpa.

У загальному заліку турне польський стрибун випередив німця Андреаса Веллінґера (Andreas Wellinger) та норвежця Андерса Фаннемеля.

Наступного місяця Каміль Стох, який є дворазовим переможцем Олімпіади-2014 в Сочі, спробує захистити свої титули в південнокорейському Пхьончхані.

"Турне чотирьох трамплінів" проводиться в новорічну пору щорічно з 1953 року в чотирьох містах Німеччини та Австрії та вважається поряд з Олімпійськими іграми та Чемпіонатом світу найпрестижнішим змаганням у стрибках на лижах з трампліна.

Зів'яла принада Олімпійських ігор (11.07.2017)