1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW
ПолітикаРосійська Федерація

МЗС Німеччини: Очікуємо, що Путін сяде за стіл переговорів

14 травня 2025 р.

Україна продемонструвала готовність до перемовин, тож тепер Володимир Путін має "сісти за стіл переговорів", вважає Йоганн Вадефуль.

Голова МЗС Німеччини Йоганн Вадефуль
Йоганн Вадефуль закликав Володимира Путіна взяти участь у мирних переговорахФото: Carlos Jasso/Pool via REUTERS

Міністр закордонних справ Німеччини Йоганн Вадефуль (Johann Wadephul) у середу, 13 травня, закликав президента Росії Володимира Путіна взяти участь в мирних переговорах, які заплановані на четвер у Туреччині.

"Україна продемонструвала повну готовність до припинення вогню та мирних переговорів без попередніх умов. Тепер ми очікуємо, що пан Путін сяде за стіл переговорів", - цитує слова міністра під час виступу в Бундестазі німецьке інформаційне агентство dpa.

Вадефуль додав, що "кожен, хто хоче миру в Європі, повинен зараз вести переговори". "М'яч - на боці пана Путіна", - резюмував він.

Склад делегації РФ на переговори досі не відомий

Станом на 20:00 за київським часом Росія офіційно не оприлюднила склад своєї делегації на завтрашні переговори. ЗМІ з посиланням на джерела повідомляли про можливу участь різних посадовців у зустрічах.

Так, напередодні The Washington Post писав, що на них приїдуть міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров і помічник президента Росії Юрій Ушаков. Втім, у середу російський "Коммерсант" написав, що Лавров не братиме участі в завтрашніх перемовинах.

Президент України Володимир Зеленський та інші світові лідери закликали Путіна особисто приїхати на переговори.

Читайте також: "Товаришу Путін, їдьте в Стамбул": Лула спробує переконати президента РФ

Пропустити розділ Більше за темою
Пропустити розділ Топтема

Топтема

Пропустити розділ Більше публікацій DW

Більше публікацій DW