Обшуки в управліннях поліції: викрито схему з "порноофісами"
20 травня 2026 р.
Офіс генерального прокурора за оперативного супроводу Служби безпеки України (СБУ) викрив корупційну схему в Національній поліції, повідомив генпрокурор Руслан Кравченко у середу, 20 травня.
За даними слідства, керівництво територіальних підрозділів поліції в Івано-Франківській, Тернопільській та Житомирській областях могло забезпечувати безперешкодну роботу мережі "порноофісів" - приміщень, де незаконно створювали, виготовляли та поширювали через інтернет відеопродукцію еротичного і порнографічного характеру.
У середу в трьох головних управліннях Національної поліції провели обшуки. "Мета операції - встановити всіх посадовців, які могли бути залучені до схеми, перевірити роль кожного та надати правову оцінку діям керівників поліції, які замість протидії злочинності могли забезпечувати її прикриття", - зазначив Кравченко.
Кого затримали в рамках розслідування
За даними поліції, у межах досудового розслідування правоохоронці затримали начальника управління Нацполіції в Івано-Франківській області та його заступника, першого заступника начальника поліції в Тернопільській області, заступника начальника поліції в Житомирській області, водія автогосподарства ДУ "Центр обслуговування підрозділів МВС".
Під час обшуків було вилучено гроші, засоби зв'язку, документацію та інші речові докази, що можуть свідчити про причетність фігурантів до незаконної діяльності.
Їм повідомлено про підозру за статтею 368 Кримінального кодексу України - хабарництво.
Як діяла схема
За даними слідства, посередником у схемі був водій одного із заступників міністра внутрішніх справ. Він домовлявся з посадовцями про невтручання у роботу "порноофісів".
"За щомісячну неправомірну вигоду керівники поліції мали не вживати заходів реагування, не документувати правопорушення, не припиняти незаконну діяльність та завчасно попереджати про можливі перевірки. Розмір "абонплати" становив 20 тисяч доларів щомісяця для керівництва регіонального підрозділу поліції. Ще 5 тисяч доларів отримував посередник", - розповів генпрокурор.
У ході розслідування правоохоронці задокументували кілька епізодів передачі коштів. Зокрема, у лютому 2026 року посередник отримав 45 тисяч доларів, у квітні - 25 тисяч доларів. Також задокументовано передачу 20 тисяч доларів посадовцю поліції іншої області через його близьку особу, яка не була обізнана про злочинні наміри. Надалі зафіксовано ще одну передачу 20 тисяч доларів цьому ж посадовцю.
У середу, додав Кравченко, посередника затримали після одержання чергового траншу в 25 тисяч доларів.