1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW
ПолітикаПольща

У Польщі закликали Вінницю перейменувати вулицю Бандери

11 червня 2026 р.

Депутати Кельце - міста-побратима Вінниці - закликали місцеву владу перейменувати вулицю Степана Бандери. Раніше вінницька влада відмовилася від польських автобусів з цього міста через скандал.

Фотографія Степана Бандери
Фотографія Бандери (ілюстративне фото)Фото: Artur Widak/NurPhoto/picture alliance

Фракція партії "Право і справедливість" (PiS) у міській раді польського міста Кельце передала голові ради резолюцію з закликом до мера Вінниці Сергія Моргунова перейменувати вулицю Степана Бандери, повідомило видання Telewizja Świętokrzyska.

Вінниця та Кельце - міста-побратими. "Кельце та Вінницю об'єднує 70-річна історія партнерства, заснована на культурному та економічному обміні, а також дружбі між нашими мешканцями. (...) Справжня дружба, однак, вимагає діалогу, навіть на складні та болючі теми", - йдеться у тексті резолюції.

Депутати від PiS заявили, що у Польщі Степан Бандера та спадщина ОУН-УПА "однозначно асоціюються з масовими звірствами проти беззахисного мирного населення". Тому депутати закликають владу та мешканців міста змінити назву вулиці на щось більш "об'єднуюче".

"Такий жест міста Вінниця, зроблений у дусі взаємної поваги та історичної правди, стане значним символом зрілості нашого партнерства. Очищення громадських просторів Вінниці від символів, що розділяють поляків та українців, зміцнить наше партнерство на десятиліття вперед", - вважають польські депутати.

Вінниця відмовилася від автобусів з Кельців

Цій резолюції передував скандал із передачею Вінниці 15 списаних автобусів Solaris від Кельце. Проти цього рішення виступили, зокрема, депутати від партії PiS і голова міської ради Мацей Якубчик, пише видання Slawa.

Якубчик заявив, що час для передачі транспорту "невідповідний", а факт передачі "погіршив би і так напружені польсько-українські відносини". "Саме у Вінниці одну з вулиць було перейменовано на вулицю Степана Бандери. І саме цією вулицею їздив би один із 15 автобусів із Кельців, які планували безкоштовно передати місту", - сказав він.

Зрештою мерка Кельців Агата Войда повідомила, що Вінниця відкликала свій запит на автобуси. "Він (мер Моргунов. - Ред.) зробив це не тому, що потреби його міста раптово зникли. Війна все ще триває щодня, а жителі Вінниці досі справляються з її наслідками. Він зробив це, тому що не хотів, щоб справа допомоги місту, що живе в умовах війни, стала інструментом політичної суперечки та приводом для подальших розколів", - зазначила вона.

Читайте також: Скандал між Польщею та Україною через УПА: Київ ризикує втратити підтримку Варшави?

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою

Пропустити розділ Топтема

Топтема

Пропустити розділ Більше публікацій DW

Більше публікацій DW