Розтин мертвого кита "Тіммі": що з'ясували науковці
5 червня 2026 р.
У Данії на пляжі острова Анхольт провели розтин тіла мертвого горбатого кита, відомого як "Тіммі". За підсумками розтину, як повідомило інформаційне агентство dpa з посиланням на данських біологів у п'ятницю, 5 червня, причину смерті ссавця встановити не вдалося. Проте, результати дослідження підтвердили - тварина була самкою.
Розтин кита експерти розпочали в четвер, 4 червня, в другій половині дня. Одягнені в захисні костюми, вони спочатку оглянули та обміряли мертву тварини. Потім тулуб розрізали довгим ножем, щоб випустити гази із сильно роздутого тіла. Після цього провели остаточний розтин морської тварини.
Причина загибелі кита "Тіммі" залишається нез'ясованою
Точну причину загибелі кита встановити так і не вдалося. За словами ветеринара Тіма Єнсена з Копенгагенського університету, те, що причина загибелі кита залишилася невідомою не є чимось незвичайним, адже це часто важко визначити у таких випадках.
Тіло ссавця кілька тижнів розкладалося на мілині та було пошматоване птахами. Тим не менш, під час огляду фахівці не виявили очевидних травм чи сторонніх предметів у шлунку чи пащі тварини. Були знайдені паразити, але вони не стали причиною смерті. Науковці взяли зразки тканин внутрішніх органів для подальших досліджень, результати яких очікуються в найближчі місяці.
Науковці вказують на велику цінність розтину. Адже горбаті кити - тварини, яких важко досліджувати в їхньому природному середовищі, в морі. "Тому, коли ми знаходимо тут, у Данії, китів, що викинулися на берег, ми використовуємо їх, щоб дізнатися більше про цих тварин", - сказала данська біологиня Шарлотта Бі Тьостесен, яку цитує dpa.
Після проведеного розтину останки кита прибрали з пляжу в завчасно підготовлені контейнери. Деякі частини ссавця, зокрема грудний плавець, хребці, лопатку та під’язикову кістку, передадуть до колекції Природничого музею в Копенгагені. За даними телеканалу TV2, їх вже доставили до данської столиці.
Драма Тіммі в Балтійському морі
Мертвим кита Тіммі, який в березні застряг на мілководді узбережжя Балтійського моря у Німеччині, виявили 15 травня в протоці Каттегат - за 200 км від місця, де раніше бачили ссавця живим.
До цього за спробами його порятунку тижнями спостерігав увесь світ. Рятувальники неодноразово намагалися допомогти киту, але безуспішно. Кілька разів він вибирався на глибину Балтійського моря самотужки, але згодом знову викидався на мілину. З кожним таким епізодом його стан стрімко погіршувався. 2 травня в рамках рятувальної операції, профінансованої благодійниками, кита перевезли на спеціальній баржі з Балтійського у Північне море та звільнили.