Сеул готовий прийняти північнокорейців з полону в Україні
23 червня 2026 р.
Солдатів з Північної Кореї, спрямованих на війну Росії проти України, які потрапили в український полон, готові прийняти в Південній Кореї після звільнення, якщо вони цього захочуть. Таку заяву зробило південнокорейське міністерство закордонних справ у вівторок, 23 червня.
Напередодні, 22 червня, південнокорейське агентство Yonhap повідомило, що український міністр закордонних справ Андрій Сибіга наступного тижня планує відвідати Сеул, щоб обговорити з колегою Чо Хеном двосторонні відносини, а також "питання про північнокорейських військовополонених".
Південна Корея вважає північнокорейців своїми громадянами
Як ідеться у повідомленні МЗС, Південна Корея виступає проти повернення північнокорейських військовополонених до КНДР.
Уряд у Сеулі наголошує, що, згідно з конституцією, всі жителі Північної Кореї вважаються громадянами Південної, тому країна прийме всіх військовополонених звідти, які бажають переїхати, забезпечивши їм необхідний захист та підтримку.
"Основна позиція уряду полягає в тому, щоб сприяти їхньому швидкому переїзду до Південної Кореї на основі їхнього вільного волевиявлення, залишилася незмінною", - зазначив високопоставлений чиновник з Сеула в бесіді з Yonhap.
У КНДР забороняють солдатам здаватися в полон
Південнокорейські активісти пояснюють, що військова доктрина КНДР прямо забороняє своїм військовослужбовцям здаватися в полон. "Солдатам наказано накласти на себе руки, якщо виникне загроза їхнього захоплення українцями", - розповіла DW Кім Іджин, яка втекла з Північної Кореї підлітком ще в 1990-х.
За підрахунками південнокорейської розвідки, для участі у війні проти України на боці агресора до Росії направили понад 15 тисяч військовослужбовців КНДР. Близько шести тисяч із них загинули, ще чотири тисячі були поранені.