1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

США знову вдарили по Ірану, той каже про закриття Ормузу

11 червня 2026 р.

Військові США атакували іранські системи зв'язку та об'єкти протиповітряної оборони Ірану. У Тегерані заявили про удари по американських авіабазах і закриття Ормузької протоки.

USS Michael Murphy запускає крилаті ракети Tomahawk по іранських цілях
США запускають ракети по ІрануФото: U.S. Central Command/REUTERS

Американські військові завдали в ніч на четвер, 11 червня, нових ударів по Ірану, повідомляє Центральне командування збройних сил США (CENTCOM).

"Сили Центрального командування завдали ударів по іранських військових можливостях спостереження, системах зв'язку та об'єктах протиповітряної оборони по всьому Ірану. Ресурси Корпусу морської піхоти, військово-повітряних і військово-морських сил США випустили високоточні боєприпаси по іранських цілях, що становили загрозу для американських військ і міжнародних комерційних суден, що проходили через регіональні води", - йдеться у заяві.

Іранське інформаційне агентство IRNA повідомило про вибухи в районі міст Мінаб і Сірік. За даними Reuters, вибухи також лунали поблизу аеропорту та військової бази у місті Бендер-Аббас і в портовому місті Ґорґан.

Раніше Іран збив американський ударний гелікоптер Apache над Ормузькою протокою, через що президент США Дональд Трамп анонсував "сильну та потужну відповідь". Міністр оборони США Піт Гегсет пригрозив  Ірану новими ударами, зазначивши, що їхньою метою є "створення умов для укладання угоди".

Іран заявив про удари по авіабазах США та закриття Ормузької протоки

Корпус вартових ісламської революції (КВІР) Ірану заявив, що завдав контрударів по 18 військових цілях США на авіабазах у Кувейті та Бахрейні, а також по П'ятому флоту американських ВМС у Бахрейні. Пізніше КВІР повідомив про удар по авіабазі аль-Азрак у Йорданії.

Вище об'єднане військове командування Ірану також попередило, що обстрілюватиме будь-яке судно, яке намагатиметься пройти через Ормузьку протоку, повідомляє Reuters.

У CENTCOM заперечують блокування протоки. "Торговельні судна продовжують проходити через Ормузьку протоку та виходити з неї сьогодні вночі", - йдеться у дописі на X.

Пропустити розділ Більше за темою
Пропустити розділ Топтема

Топтема

Пропустити розділ Більше публікацій DW

Більше публікацій DW