1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

У NASA оголосили склад екіпажу місячної місії "Артеміда-3"

Арі Швайц
10 червня 2026 р.

До складу екіпажу місії Artemis-III увійдуть троє американців та італієць. Раніше Європейське космічне агентство заявляло, що першим європейцем у складі місячної місії НАСА стане німецький астронавт.

Поверхня Місяця
МісяцьФото: NASA

Американське космічне агентство NASA оприлюднило 9 червня імена чотирьох астронавтів, які увійдуть до складу екіпажу місячної місії "Артеміда-3".

На Місяць вирушать американці Андре Дуглас, Френк Рубіо та Ренді Бреснік, а також італієць Лука Пармітано. 

Місце італійця мав зайняти німецький астронавт

Раніше Європейське космічне агентство (ESA) заявляло, що першим європейцем у складі місячної місії NASA стане німецький астронавт. Серед основних кандидатів на цю роль називали 49-річного вченого, геофізика, вулканолога та астронавта Александера Герста (Alexander Gerst) і 56-річного астронавта й інженера, учасника місії SpaceX Crew-3 Маттіаса Маурера (Matthias Maurer).

Глава ESA Йозеф Ашбахер (Josef Aschbacher) у коментарі німецькому агентству dpa зазначив, що вирішальним фактором для вибору італійця Пармітано стали вимоги NASA. "Вони шукали саме пілота-випробувача, а в нашому корпусі астронавтів є тільки один тест-пілот - це Лука Пармітано", - пояснив він.

Астронавти "Артеміди-3" не висаджуватимуться на Місяць

Спочатку місія "Артеміда-3" передбачала висадку на Місяць, проте в лютому 2026 року в NASA заявили, що астронавти залишаться на низькій навколоземній орбіті та відпрацюють стикування з місячними посадковими модулями від компаній SpaceX і Blue Origin.

Старт місії "Артеміда-3" запланований на 2027 рік, пілотована посадка на Місяць поки що відкладена до 2028 року.

Місячна місія "Артеміда-2"

У ніч на 11 квітня астронавти NASA Рід Вайсмен, Віктор Гловер і Крістіна Кук, а також астронавт Канадського космічного агентства Джеремі Хансен повернулися на Землю. Їхній космічний корабель "Оріон" здійснив у рамках місії "Артеміда-2" обліт Місяця. Під час неї був встановлений новий рекорд віддаленості людини від Землі за всю історію - астронавти перебували на відстані 407 000 кілометрів від нашої планети.

Пропустити розділ Більше за темою
Пропустити розділ Топтема

Топтема

Пропустити розділ Більше публікацій DW

Більше публікацій DW