СпортСвіт

У Парижі завершилась Паралімпіада-2024

Валерій Сааков
8 вересня 2024 р.

У Парижі відбулася фінальна частина й урочисте закриття Паралімпіади-2024. Українська збірна має 82 нагороди та посіла сьоме місце у командному заліку.

На церемонії закриття Паралімпіади-2024 у Парижі
На церемонії закриття Паралімпіади-2024 у ПарижіФото: Stephanie Lecocq/REUTERS

XVII літні Паралімпійські ігри у Парижі завершилися в неділю, 8 вересня. Увечері цього дня триває урочиста церемонія закриття Ігор. Її головною родзинкою є показ найкращих зразків французької музики в стилі техно. Загалом було представлено 24 номери, кожен з яких тривав по 7,5 хвилин.

Учасники церемонії можуть почути, зокрема, музику легенд французького хаус-руху, як-от Cassius, DJ Falcon та Étienne de Crécy aka Superdiscount. Музичний супровід церемонії закриття забезпечують знакові фігури французької техно-сцени - Agoria, Irène Drésel та Kittin. Вартість квитка на заключну церемонію становила 45 євро.

Раніше організатори шоу пояснювали таку пильну увагу до електронної музики тим, що рух техно від самого початку відігравав важливу роль у Парижі. Водночас критики нагадували, що в 1990-ті роки саме політичне керівництво Франції доклало чимало зусиль, щоб заборонити і криміналізувати музику в стилі техно, писали спеціалізовані ЗМІ.

Китай - беззаперечний переможець, Україна - на 7-му місці, Німеччина - 11

8 вересня перед церемонією закриття ще проводилися фінальні змагання Ігор. Перше місце в командному заліку беззаперечно посіла збірна Киатю з 220 нагородами, з яких 94 - "золото". КНР з великим відривом обійшла збірну Великобританії, яка виборола 124 медалі. Замикає трійку лідерів збірна Сполучених Штатів, у активі якої 105 медалей.

Збірна України на сьомому місці медального заліку - українські паралімпійці їдуть з Парижа з 82 медалями, з яких 22 золотих, 28 срібних і 32 бронзових. З таким числом нагород українці випередили господарів турніру - збірну Франції, в якої 75 нагород. Збірна Німеччини посіла 11-те місце, здобувши 49 медалей, з яких 10 золотих, 14 срібних і 25 бронзових.

Нагадаємо, Паралімпійські ігри-2024 розпочалися 28 серпня, у змаганнях була заявлена участь 4400 спортсменів зі 180 національних паралімпійських комітетів, а також паралімпійська команда біженців та паралімпійські спортсмени, котрі виступали у нейтральному статусі, серед яких були й росіяни.