1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Україна звільнила з полону РФ ще сімох цивільних

27 червня 2026 р.

З російського полону повернули сімох цивільних українців, викрадених у 2022 році.

Плакат із написом "Хто бачив?" перед автобусом зі звільненими з російського полону (архівне фото)
Плакат із написом "Хто бачив?"Фото: Igor Burdyga/DW

Україні вдалося визволити з російської неволі ще сімох цивільних громадян, яких росіяни незаконно утримували протягом кількох років. Повернення сталося в суботу, 27 червня.

Як повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець, це стало результатом безпосередніх гуманітарних перемовин із російською стороною. У реалізації місії брали участь Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, Служба безпеки України (СБУ) та Служба зовнішньої розвідки.

У російській неволі ще з 2022 року

Звільнені українці - віком від 35 до 66 років, яких російські військові незаконно затримали ще у 2022 році під час окупації Маріуполя, Луганської, Запорізької, Харківської та Київської областей, зокрема у Бучанському районі.

Серед повернутих додому є доброволець маріупольської бригади "Ангели Тайри", якого захопили в один день з Юлією Паєвською. Іншого звільненого з російського полону чоловіка росіяни викрали з власної хати через те, що його сини захищають Україну в лавах ЗСУ, а ще одного схопили просто по дорозі на роботу в перший день повномасштабного вторгнення.

У СБУ уточнили, що приводом для затримання росіянами цих цивільних стала їхня підтримка українських сил безпеки та оборони.

Тепер команда омбудсмена координує процес реабілітації звільненихі забезпечення захисту всіх їхніх прав.

Пропустити розділ Більше за темою
Пропустити розділ Топтема

Топтема

Пропустити розділ Більше публікацій DW

Більше публікацій DW