Україна звільнила з полону РФ ще сімох цивільних
27 червня 2026 р.
Україні вдалося визволити з російської неволі ще сімох цивільних громадян, яких росіяни незаконно утримували протягом кількох років. Повернення сталося в суботу, 27 червня.
Як повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець, це стало результатом безпосередніх гуманітарних перемовин із російською стороною. У реалізації місії брали участь Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, Служба безпеки України (СБУ) та Служба зовнішньої розвідки.
У російській неволі ще з 2022 року
Звільнені українці - віком від 35 до 66 років, яких російські військові незаконно затримали ще у 2022 році під час окупації Маріуполя, Луганської, Запорізької, Харківської та Київської областей, зокрема у Бучанському районі.
Серед повернутих додому є доброволець маріупольської бригади "Ангели Тайри", якого захопили в один день з Юлією Паєвською. Іншого звільненого з російського полону чоловіка росіяни викрали з власної хати через те, що його сини захищають Україну в лавах ЗСУ, а ще одного схопили просто по дорозі на роботу в перший день повномасштабного вторгнення.
У СБУ уточнили, що приводом для затримання росіянами цих цивільних стала їхня підтримка українських сил безпеки та оборони.
Тепер команда омбудсмена координує процес реабілітації звільненихі забезпечення захисту всіх їхніх прав.