Загроза від РФ: Бундесвер залучає українських інструкторів
11 березня 2026 р.
Збройні сили Німеччини почнуть залучати українських військових інструкторів для підготовки своїх сил до потенційної загрози з боку Росії. Про це повідомив інспектор сухопутних військ Бундесверу, генерал-лейтенант Крістіан Фройдінґ (Christian Freuding) в інтерв'ю агентству Reuters, опублікованому у середу, 11 березня.
За його словами, саме українська армія сьогодні має унікальний і безпрецедентний бойовий досвід протистояння російським військам, а тому її участь у навчальному процесі є надзвичайно цінною. Домовленість про направлення українських інструкторів була досягнута між Києвом і Берліном минулого місяця.
Інспектор Бундесверу: Часу ми не маємо
Фройдінґ послався на оцінки західних розвідок, згідно з якими Росія може бути готовою до масштабної атаки на країни НАТО вже до 2029 року. "Це вже буквально післязавтра. Часу ми не маємо", - наголосив він.
Українські фахівці працюватимуть на таких напрямках як артилерія, інженерні роботи, бронетехнічні операції та застосування безпілотників. Перший навчальний курс включатиме кілька десятків українських військових.
З початку повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році Німеччина проводила навчання для українських танкістів і екіпажів бойових машин, зокрема на БМП Marder та танках Leopard. Тепер же, зазначив Фройдінґ, участь українських інструкторів у навчаннях Бундесверу демонструє "безпекове партнерство на рівних".
Читайте також: Що не так з Бундесвером: гроші є, добровольців мало